Fotelik Kiddy Evoluna i-Size 2

Fotelik Kiddy Evoluna i-size 2 z baza isofix

Od urodzenia do ok. 13kg

do około 15 miesiąca życia
Od 40 do 83 cm

 

Foteliki Evoluna i-Size 2 wraz z ich poprzednikiem - modelem Evoluna i-Size to  foteliki samochodowe dla niemowląt na światowym rynku, które dysponują funkcją leżenia na płasko zarówno w samochodzie, jak i poza nim, oferując dzięki temu maksymalne bezpieczeństwo i wygodę.

glowne.jpg

 

Dzięki niniejszej uniwersalnej funkcji leżenia na płasko definiują one nową kategorię fotelików samochodowych dla niemowląt i wyznaczają nowy światowy punkt odniesienia w zakresie bezpieczeństwa. Ich poprzednik przekonał do siebie w teście dziecięcych fotelików samochodowych Stiftung Warentest i ADAC przeprowadzonym w czerwcu 2016 r. Wśród 26 przetestowanych fotelików, fotelik samochodowy dla niemowląt jako jedyny otrzymał ocenę „bardzo dobrą” (1,5).

Evoluna i-Size 2 spełnia najnowszą i bardziej rygorystyczną normę ECE-R129 (i-Size), zgodnie z którą intensywnie sprawdzane są zachowania fotelików podczas zderzeń czołowych, tylnych, dachowania oraz zderzeń bocznych.

Idealny System Podróżny

W połączeniu z wózkiem Kiddy Evoluna i-Size 2 tworzy idealny System Podróżny i jest wygodną alternatywą dla nosidełka dzięki funkcji rozkładania.

Maksymalna ochrona przed uderzeniem bocznym

Warstwa wyjątkowo pochłaniająca energię zintegrowana w nosidełku oraz dodatkowo zamocowane elementy chroniące przed uderzeniem bocznym składające się z EPO (rozszerzanych poliolefin) zapewniają maksymalną ochronę przed uderzeniem bocznym. Dzięki elementom ochronnym, które można zamocować z boku za pomocą uchwytu, fotelik samochodowy dla niemowląt pochłania siły powstające podczas uderzenia bocznego, zanim dotrą one do wrażliwych części ciała dziecka.

Doskonały dla każdego rozmiaru

Evoluna i-Size 2 można dopasować do wzrostu dziecka za pomocą wkładek dla noworodków oraz pięciopunktowego systemu zapięcia. Fotelik jest duży, dzięki temu nadaje się również dla większych dzieci.

a8689efb43.jpg

Duża budka przeciwsłoneczna

Duży daszek przeciwsłoneczny jest w pełni regulowany. Dzięki zoptymalizowanemu zamocowaniu daszka przeciwsłonecznego na foteliku samochodowym dla niemowląt dziecko jest jeszcze lepiej chronione przed słońcem i wiatrem.

Feature-4_Evoluna-i-Size-2_450x450px_96d

baza isofix

Dołączona do zestawu baza ISOFIX stanowi doskonałe uzupełnienie fotelika Evoluna i-Size 2. Dzięki wpiętej na stałe bazie, montaż fotelika sprowadza sie się do jednego wyraźnego kliknięcia. Regulowana noga podpierająca stanowi trzeci solidny punkt podparcia gwarantujący stabilność fotelika w każdych warunkach.

Evoluna_i-Size_2_feature_5_06.jpg

Unikalna funkcja rozkładania zapewnia
maksymalny komfort i bezpieczeństwo

Foteliki Evoluna i-Size 2 wraz z ich poprzednikiem - modelem Evoluna i-Size to jedyne foteliki samochodowe dla niemowląt na światowym rynku dysponujące funkcją leżenia na płasko zarówno w samochodzie, jak i poza nim.

Technologia przebadana i opatentowana przez Kiddy została specjalnie opracowana dla potrzeb noworodków i wcześniaków.

Jako że ich mięśnie szyi nie są jeszcze w pełni wykształcone, w trakcie snu głowa może łatwo przechylić się do przodu, powodując problemy z oddychaniem i potencjalne niedotlenienie. Można temu zapobiec układając dziecko w poziomie. Foteliki Evoluna i-Size 2 wraz z ich poprzednikiem – modelem Evoluna i-Size to jedyne foteliki samochodowe dla niemowląt, które oferują funkcję leżenia na płasko również w samochodzie*. Po pociągnięciu za rączkę wewnętrzne "plecy" w nosidełku przesuwają się do pozycji leżącej. Rama na której leży dziecko służy również do pochłaniania energii w razie wypadku lub jazdy po nierównych drogach i chroni wrażliwy kręgosłup dziecka.

Pediatrzy i położne zalecają pozycję leżącą zwłaszcza w przypadku dłuższych podróży, gdyż ta pozycja jest lepsza dla rozwijającego się kręgosłupa dziecka.

 

0be64b9ce8.jpg

 

 

 

Kolorystyka

 

różowy

szary

 

zielony

 

granatowy

 

szaro-czerwony

 

szaro-zielony

szaro-szary

 

szaro-pomarańczowy

 

szaro-srebrny

 

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl